tu jesteś: główna / elektronika


Odpady elektroniczne


O recyklingu artykułów przemysłowych elektronicznych dyskusje między sąsiadami trwają od kilku lat, od kiedy zmieniły się przepisy odnośnie składowania odpadów elektronicznych. Dlaczego między sąsiadami. Dlatego, ze niestety wciąż znajdują się osoby, które stara lodówka, telewizor czy radio wystawiają przed blok obok zsypu czekając aż zabierze ją śmieciarka. Dyskusja rozpoczyna się zwykle kiedy po raz kolejny śmieciarka przedmiotu nie zabrała.

Przepisy regulują tę sprawę w ten sposób, że sprzęt powinien trafić do sklepu, z którego kupiliśmy kolejną rzecz zwykle zastępującą stary sprzęt. Sklep jest zobowiązywany przyjąć naszą elektronikę.

Obecnie wprowadzony został przepis który zabrania wyrzucania nawet baterii do kosza na śmieci a tylko do specjalnie przeznaczonych do tego pojemników. Pod żadnym pozorem nie można wyrzucać sprzętu elektronicznego na wysypiska, tak jak większość społeczeństwa robiła przed kilku laty. Obecnie funkcjonują specjalne zakłady zajmujące się rozkładaniem sprzętu elektronicznego i bezpiecznym jego utylizowaniem.Odpady elektroniczne

rękawiczki do smartfonów
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją